Arhīvs
Augusts, 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
No šodienas Latvijā sākas gripas profilakses nedēļa
Publicēts 13. septembrī, 2010.
No 13. līdz 19. septembrim Latvijā norisinās gripas profilakses nedēļa, kuras laikā sabiedrību plānots informēt par gripas bīstamību, pašreizējo situāciju veselības jomā Latvijā, kā arī izglītot par iespējām izvairīties no saslimšanas ar gripu. Gripas profilakses nedēļas iniciators ir “Vakcinācijas centrs”.

 

Pagājušajā gadā Eiropa un arī Latvija pieredzēja gripas epidēmiju, kas rezultējas pat ar daudzu cilvēku nāvi, tādēļ būtiski jau laicīgi uzsākt aktivitātes, lai informētu sabiedrību par iespējām izvairīties no saslimšanas ar šo bīstamo slimību. “Vakcinācijas centrs” vienu nedēļu veltīs, lai pastiprināti informētu cilvēkus par viņu iespējām sevi pasargāt no gripas vīrusa, kā arī būt lietas kursā, kā šo slimību atpazīt un laicīgi reaģēt, sākot tās ārstēšanu. 

“Ja laicīgi sāksim domāt par savas un savas ģimenes locekļu imunitātes stiprināšanu, tad gripas vīrusam nebūs iespējas izplatīties. Bieži vien cilvēki ikdienas steigā aizmirst par savu veselību līdz brīdim, kad jau ir par vēlu, tādēļ vēlamies pievērst viņu uzmanību un mudināt domāt laicīgi,” norāda “Vakcinācijas centra” vadītāja Ārija Stalbova.

Gripas un citu akūtu elpceļu infekcijas slimību individuālie profilakse ir veselīgs dzīves veids – pilnvērtīgs uzturs (vitamīni, mikroelementi), pietiekoši daudz šķidruma lietošana uzturā, miegs vismaz astoņas stundas diennaktī, fizikās aktivitātes, iekšēja labsajūta un pozitīvas domas, norūdīšanās procedūras un atpūta svaigā gaisā. Imunitāti ievērojami novājina nepilnvērtīgs uzturs, ilgstošs stress, kaitīgie ieradumi, miega traucējumi, pārgurums un pārpūle. Ar plašāku profilakses programmu iespējams iepazīties “Vakcinācijas centra” mājas lapā, sadaļā Gripas profilakse: http://www.vakcinacijascentrs.lv/lat/gripas-profilakse/

“Visdrošākais veids, kā sevi pasargāt no gripas vīrusa, joprojām ir vakcinēšanās, kas pieejama, ja kādu iemeslu dēļ profilakses pasākumus realizēt ir sarežģīti. Piemēram, bērniem, vai citiem cilvēkiem, kas daudz ir spiesti uzturēties sabiedriskās vietās, izvairīties no saskarsmes ar vīrusu ir daudz grūtāk. Vakcīna ļauj iegūt imunitāti bez slimošanas,” informē Ārija Stalbova. 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: