Arhīvs
Augusts, 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Latvijā palielinās risks saslimt ar gripu
Publicēts 9. septembrī, 2010.
Gaisa temperatūrai samazinoties un palielinoties gaisa mitrumam, turpina pieaugt dažādu infekciju slimību, to skaitā gripas, saslimšanas riski. Lai izvairītos no saslimšanas speciālisti iesaka laicīgi padomāt par vakcinēšanos, kā arī veicināt savu imunitāti, uzturā lietojot daudz dārzeņus, augļus un ogas.

Gripa ir slimība, kas bīstama ne tikai tās norises laikā, bet arī pēc slimības, jo nereti tā turpinās dažādu komplikāciju formā. Tāpat problēmas rada šīs infekciju slimības ātrā izplatība ar gaisa pilienu starpniecību, no kā pasargāts nav gandrīz neviens sabiedrības loceklis, kas vēlas aktīvi dzīvot, strādāt un izklaidēties. 

Pagājušajā gadā Latvija līdzīgi kā citās Eiropas valstīs saslimstība ar gripu sasniedza pandēmijas apmērus. Speciālisti lēš, ka šīs gadskārtējās epidēmijas pasaulē ik gadu ir cēlonis trīs līdz pieciem miljoniem smagu saslimšanu un 250 000 līdz 500 000 nāves gadījumu. Latvijā vien no gripas pērn mira 35 cilvēki, kas šogad jau laicīgi lika speciālistiem pievērsties jaunās vakcīnas izstrādei.  Šobrīd ir skaidrs, kāda tipa gripas vīruss šogad būs aktuāls un ir izstrādāta vakcīna, kas nodrošina saslimšanas riska samazināšanu par 70 – 90%.

“Esam gandarīti, ka iedzīvotāji rūpējas par savu veselību un jau laicīgi vēršas pie mums ar jautājumu par iespējām vakcinēties pret gripu. Pagājušā gada negatīvā pieredze, par laimi, nav pagaisusi no atmiņas un cilvēki vēlas nodrošināties, lai pēkšņa slimība neradītu liekas neērtības pašiem un ģimenēm,” norāda “Vakcinācijas centra” vadītāja Ārija  Stalbova.

Šogad joprojām aktuāls ir pagājušajā sezonā cirkulējošais H1N1 gripas paveids un, sākoties aukstam laikam, tas sevi atkal var parādīt. Šogad sezonālajā gripas vakcīnā ir iekļauti antigēni, kas rada aizsardzību pret t.s. pandēmisko gripu. “Jaunā tipa vakcīna šī gada aktuālā gripas vīrusa apkarošanai jau ir izstrādāta un tuvākajās dienās būs pieejama arī Latvijas iedzīvotājiem,” norāda Ārija Stalbova.  


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: