Arhīvs
Augusts, 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Cilvēki izrāda lielu interesi par gripas profilakses iespējām
Publicēts 16. septembrī, 2010.
Nedēļas laikā “Vakcinācijas centrā” vērsušies liels skaits iedzīvotāju, lai uzzinātu vairāk par veselības profilakses iespējām un izvairīšanos no saslimšanas ar gribu. Kā informēts iepriekš, no 13. līdz 19. septembrim norisinās “Gripas profilakses nedēļa”, kuras laikā iedzīvotāji aicināti lielāku uzmanību pievērst savai veselībai.

“Gripas profilakses nedēļas laikā iedzīvotāju interese par iespējām pasargāt sevi un citus no šīs bīstamās slimības krietni palielinājās, kas liecina, ka cilvēki rūpējas par savu veselību un nevar atļauties slimot. Pie mums “Vakcinācijas centrā” cilvēki var uzzināt visu par šogad cirkulējošo gripas vīrusu un pretgripas vakcīnu, kā arī saņemt padomus – kādus paradumus ievērot, lai stiprinātu savu imunitāti,” norāda “Vakcinācijas centra” vadītāja Ārija  Stalbova.

Gripa ir slimība, kas bīstama ne tikai tās norises laikā, bet arī pēc slimības, jo nereti tā turpinās dažādu komplikāciju formā. Tāpat problēmas rada šīs infekciju slimības ātrā izplatība ar gaisa pilienu starpniecību, no kā pasargāts nav gandrīz neviens sabiedrības loceklis, kas vēlas aktīvi dzīvot, strādāt un izklaidēties. 

Pagājušajā gadā Latvija līdzīgi kā citās Eiropas valstīs saslimstība ar gripu sasniedza pandēmijas apmērus. Speciālisti lēš, ka šīs gadskārtējās epidēmijas pasaulē ik gadu ir cēlonis trīs līdz pieciem miljoniem smagu saslimšanu un 250 000 līdz 500 000 nāves gadījumu. Latvijā vien no gripas pērn mira 35 cilvēki, kas šogad jau laicīgi lika speciālistiem pievērsties jaunās vakcīnas izstrādei.  Šobrīd ir skaidrs, kāda tipa gripas vīruss šogad būs aktuāls un ir izstrādāta vakcīna, kas nodrošina saslimšanas riska samazināšanu par 70 – 90%.

Šogad joprojām aktuāls ir pagājušajā sezonā cirkulējošais H1N1 gripas paveids un, sākoties aukstam laikam, tas sevi atkal var parādīt. Šogad sezonālajā gripas vakcīnā ir iekļauti antigēni, kas rada aizsardzību pret t.s. pandēmisko gripu. “Jaunā tipa vakcīna šī gada aktuālā gripas vīrusa apkarošanai jau ir izstrādāta un tuvākajās dienās būs pieejama arī Latvijas iedzīvotājiem,” norāda Ārija Stalbova.

Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: